Gumka do włosów z apaszką to ostatnio bardzo modny dodatek. Jedną z bardziej oryginalnych gumek do włosów jest gumka do włosów z apaszką. Często są one wykonane z klasycznej lub antycznej gumki do włosów i mają dodawane do nich koraliki lub cekiny. Zwykle mają na sobie również jakiś kwiatowy nadruk. Występują w szerokiej gamie kolorów i są równie urocze jak każda inna gumka do włosów. Oto jak zrobić prostą gumka do włosów z apaszką.

Najpierw będziesz chciała ułożyć włosy w niezbyt ciasną fryzurę. Taki, który można trochę odciągnąć. Będziesz chciał wziąć sekcję z przodu włosów (włosy boczne) i zawiązać wokół niego małą wstążkę lub urok. Teraz chwyć drugą stronę włosów i załóż tam gumkę do włosów. Pozwoli to przymocować gumka do włosów z apaszką.

Następnie pociągniesz koniec włosów i zawiążesz je tak, aby zwisały około jednego cala poniżej węzła, który umieściłeś na czubku głowy. Dzięki temu włosy wyglądają na cięższe niż w rzeczywistości. Następnie weź część włosów, które właśnie zapleciłeś, i chwyć część włosów za nią. Umieść tam swoją gumka do włosów. Gdy tylko go zawiążesz, możesz teraz wyciągnąć kilka pasm włosów i przykleić je, aby zrobić bułkę.

Gumka do włosów z apaszką

Powtórz kroki dla drugiej strony głowy, ale tym razem tylko lewa strona powinna być spleciona. Chwyć dolną część włosów i załóż tam gumkę. Teraz weź jedną część u dołu i umieść tam drugi koniec włosów. Teraz załóż gumka do włosów z apaszkąpo jednej stronie głowy i zapnij ją w taki sposób, aby włosy związały się po obu stronach. Możesz łatwo zdjąć gumkę z jednego końca i zrobić to ponownie, jeśli chcesz.

Jeśli zastanawiasz się, jak długo gumka do włosów z apaszką pozostanie razem, najlepiej pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem na nią jakichkolwiek włosów. Klej wysycha dość szybko, więc nie będzie problemu, jeśli zdecydujesz się ponownie wykonać warkocz. Nie radziłbym jednak robić tego ponownie, chyba że masz naprawdę cienkie włosy. Jeśli spróbujesz zrobić to w niewłaściwy sposób, stracisz dużo czasu. Przekonasz się, że warkocz będzie się rozpinał za każdym razem, gdy nałożysz na niego włosy.

Istnieje sztuczka polegająca na utrzymywaniu gumka do włosów na miejscu bez jej wypadania. Będziesz potrzebował gumki z gładkich włosów i załóż ją na głowę nad warkoczem. Teraz umieść kawałek włosów przed szalikiem i zacznij go splatać. Włosy znajdujące się z przodu chusty będą pokryte gumka do włosów z apaszką na głowie, podczas gdy włosy z tyłu będą widoczne.

Jeśli chcesz, aby gumka do włosów z apaszką pozostała na miejscu, musisz zawiązać węzeł z tyłu. Użyj szczotki z włosia, aby mocno przytrzymać węzeł. Będziesz chciał dodawać węzeł, aż dotrzesz do dolnej części głowy. Nie powinno to zająć dużo czasu, łącznie około 5 sekund. Gdy uznasz, że węzeł jest wystarczająco mocny, możesz go usunąć i ponownie założyć gumkę na drugą stronę głowy.

Aby zakończyć warkocz gumki, będziesz chciał po prostu zabezpieczyć włosy pod gumką. Wsuń gumkę pod włosy, aż końce warkocza będą równo z czubkiem głowy. Przed zamocowaniem należy upewnić się, że włosy są całkowicie zakryte przez gumka do włosów z apaszką. Wsuń gumkę z powrotem na miejsce i ciesz się nowym dodatkiem do włosów. Chustę powinieneś nosić przez wiele tygodni.

Gumki do włosów typu Scrunchie

Opaski do włosów – oszczędzaj z nimi pieniądze