Nausznica to w zasadzie mały kawałek metalu przymocowany do ucha przez inną zewnętrzną strukturę znaną jako kołek lub śruba w kolczyku. Kolczyki były noszone przez większość ludzi w różnych okresach historycznych i kulturach, często o dużym znaczeniu kulturowym. Podobnie jak pojedyncza moneta składa się z wielu części różniących się wyglądem od wszystkich innych o podobnym kształcie i rozmiarze, kolczyk ma również kilka elementów wewnętrznych, które są używane do różnych efektów i funkcji. Niektóre z tych elementów omówiono tutaj dla zrozumienia.

Haczyki lub sztyfty znajdują się u podstawy nausznica i są zwykle wykonane ze srebra, złocenia, mosiądzu, stali nierdzewnej lub innego metalu. Materiały różnią się w zależności od stylu, funkcji i wyglądu poszczególnych kolczyków. Niektórym udało się nawet stworzyć fałszywe kolczyki, używając plastiku jako podstawy dla kółek lub wkrętów. Ta praktyka nie jest zalecana, ale nadal występuje w niektórych przypadkach w nielegalnych reprodukcjach biżuterii.

Istnieją cztery główne typy przekłuwania uszu – obręcze (rurki), ćwieki (sznurki) i tunele z ciała (osadzenia). Obręcze są przeznaczone do wkładania przez małe otwory znajdujące się w chrząstce samego płatka ucha. Obręcze są mocowane w tunelach lub kolczykach za pomocą śrub lub metalowych łączników, które są trwale osadzone w skórze. Mała, elastyczna pętla mocuje tamborek do piercingu. Obręcze są zwykle wykonane z miękkiego metalu, takiego jak plastik, i są dostępne w różnych rozmiarach.

Modna nausznica

Szpilki to krótkie, zwężające się metalowe rurki, które są mocowane do ucha za pomocą małych haczyków lub śrub. Kolczyków na sztyfcie nie należy wkładać przez tunele uszne, ale można je zabezpieczyć za pomocą małych kółeczek lub owalnych zawieszek. Metal używany w biżuterii na sztyft jest zazwyczaj metalem nieżelaznym, takim jak tytan, złoto lub srebro.

Czapki z patkami są podobne do ćwieków, z tym że są znacznie mniejsze. Umieszczane są bezpośrednio nad uchem, zakrywając płatek ucha i muszą być zabezpieczone w kolczyku śrubami. Ponieważ znajdują się tak blisko ucha, można je łatwo wybić lub uszkodzić, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone. Sam kolczyk zostanie zamknięty w klapkach, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Wiele z nich jest wykonanych z miękkich metali, takich jak hipoalergiczny silikon, chociaż inne są dostępne ze stali chirurgicznej.

Możesz kupić kolczyki do kolczyków wszędzie tam, gdzie sprzedawana jest biżuteria. Jeśli jednak wolisz pracować z profesjonalistą, który regularnie wykonuje przekłuwanie uszu, powinieneś odwiedzić jeden z lokalnych salonów przekłuwania. Płatek ucha, który jest okrągłą częścią ucha, jest najbardziej przekłutym miejscem na ciele. Jest również jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia, ponieważ można go łatwo przebić.

Nausznica

Sztanga to kolejny rodzaj kolczyków, których możesz użyć do przekłuwania. Sztanga to krótkie wiszące kolczyki, które są trzymane za końce do przekłuwania. Występują w kilku rozmiarach i zazwyczaj można je łatwo dopasować do każdego rozmiaru ucha, ponieważ są tak małe. Sztanga często przebija się w trzech, czterech, a nawet pięciu miejscach.

Kolczyki koła to najstarsze style kolczyków, ale ostatnio wróciły do ​​mody. Te urocze kolczyki wiszą z tyłu płatka ucha i zwisają. Kolczyki kółka nie są trwałe i można je dopasować do każdego rozmiaru ucha. Nausznica jest bardzo modna

Złote kolczyki są zwykle noszone przez kobiety, które uczestniczą w koktajlach lub innych imprezach towarzyskich. Klasyczny złoty kolczyk jest zwykle noszony przez kobietę z długą prostą fryzurą lub przez kobietę z krótką fryzurą w stylu pixie. Istnieje wiele rodzajów złotych kolczyków, z których kobieta może wybierać, w zależności od ubioru, który ma na sobie lub wydarzenia, na które nosi kolczyk. Klasyczny złoty kolczyk najlepiej prezentuje się w swobodnej sukience, a bardziej figlarny złoty kolczyk jest świetny na wieczorne wyjście na miasto. Jeśli masz zamiar nosić złote kolczyki, upewnij się, że nie są to kamienie szlachetne ani metale.

Perły to kolejny rodzaj kolczyków do wyboru. Chociaż perły są dość małe i delikatne, tworzą piękne zestawienie z odpowiednią biżuterią. Perły noszone są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn i są używane w wielu różnych rodzajach biżuterii. Na przykład mężczyzna może nosić naszyjnik z pereł do garnituru lub może nosić perłowy kolczyk do formalnej koszuli. Kobiety mogą nosić swoje perły razem z atrakcyjną parą dżinsów lub uroczą bluzką. Nausznica pasuje do wszystkiego

Inne rodzaje kolczyków do wyboru to kolczyki wiszące, sztyfty, kolczyki z żyrandolem i bransoletki z wdziękiem. Popularnym stylem kolczyka dla kobiet jest kolczyk opadający, który składa się z serii trzech lub czterech kamieni przymocowanych do podstawy kolczyka za pomocą zatrzasków lub sznurków. Jeśli chodzi o ćwieki, sztyft to metalowy kawałek metalu w kształcie pręta, który jest umieszczany przez obręcz z jednej strony biżuterii, która utrzymuje sztyft na miejscu. Zarówno sztyfty, jak i kolczyki wiszące mogą być zaprojektowane na zamówienie, aby mieć określone rodzaje kamieni i kształtów, chociaż znacznie częściej spotyka się standardowe rodzaje kamieni szlachetnych.

Rodzaje kolczyków, o których powinieneś wiedzieć

Kolczyk to po prostu niewielka ozdobna biżuteria przymocowana do ucha za pośrednictwem innej zewnętrznej części ucha, takiej jak sztyft, haczyki do kolczyków lub sztyft. Kolczyki były noszone przez osoby w wielu różnych kulturach starożytnych i czasach historycznych, często mające istotne znaczenie kulturowe. Teraz kolczyki mogą być modne, zabawne, a nawet modne zarówno dla młodych, jak i starszych. Możesz wybierać spośród wielu różnych rodzajów kolczyków, w tym sztyftów, kółek, żyrandoli i klejnotów do włosów. Musisz jednak wiedzieć, jak działają, zanim wybierzesz, który chcesz kupić. Przyjrzyjmy się nauce związanej z kolczykami, aby lepiej zrozumieć.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć anatomię ucha, w tym przewód słuchowy, ucho zewnętrzne, ucho środkowe, ucho wewnętrzne i bębenek uszny. Twoje ucho składa się z trzech części: ucha zewnętrznego, ucha środkowego i ucha wewnętrznego. Ucho zewnętrzne, które składa się z chrząstki, tworzy górną część ucha; ucho środkowe, środkowa część ucha, to miejsce, w którym nerwy ucha wychodzą z ucha; oraz ucho wewnętrzne, które jest podstawą Twojego kanału słuchowego i umożliwia przepływ dźwięku przez niego. Kolczyk działa ze wszystkimi trzema z tych obszarów, przekłuwając kolczyk w uchu zewnętrznym, środkowym lub wewnętrznym.

Kolczyki perełki – biżuteryjne trendy na rok 2020

Istnieją trzy rodzaje kolczyków, w tym gwintowane (nabijane), barokowe i pętlowe. Kolczyki z gwintem wymagają, aby przekłuwanie odbywało się przez chrząstkę wewnątrz ucha, podczas gdy style barokowe i pętelkowe wymagają owinięcia pętli wokół ucha, a następnie przez miąższ płatka ucha (stąd nazwa “ gwintowane ”). Jeśli chcesz dostać ćwieki, możesz przeciągnąć je przez chrząstkę wewnątrz ucha lub przez płatek ucha, lub możesz wybrać inną metodę. Z drugiej strony, kolczyki barokowe wymagają przekłucia przez płatek ucha barokowego (lub barokowego). Modowa nausznica to must have.

Modna nausznica

Prosty sztyft to jeden z podstawowych typów kolczyków. To mały pasek umieszczony tuż nad płatkiem ucha. Jest to również typ kolczyka barokowego, ale nie musisz przechodzić przez chrząstkę, tak jak w przypadku gwintowanego kołka. Kolczyki w stylu barokowym są zwykle akcentowane metalem lub kamieniami szlachetnymi.

Innym rodzajem akcesoriów do kolczyków jest zawieszka. Czasami zwane „dżemami” lub „patykami”, wiszące kolczyki to po prostu długie kawałki metalu, które zwisają w dół z płatka ucha. Są używane bardziej do funkcji, a nie do mody, ale niektóre kobiety i tak decydują się je nosić, ponieważ wyglądają pięknie. Główną zaletą wiszących kolczyków nad sztyftami jest to, że są wygodniejsze w noszeniu.

Klipsy same w sobie nie są tak naprawdę akcesoriami do kolczyków. Ale raczej są one prawdziwą biżuterią, która trafia na płatek ucha. Ponieważ nie wychodzą z nich żadne druty, klipsowe kolczyki można nosić pod zwykłym ubraniem. Ale jeśli wolisz inny wygląd, możesz również zdecydować się na kolczyki bez kolczyków z klipsem u nasady. Nausznica jest piękna

Mieszkania to ostatnia kategoria kolczyków, którą omówimy. Jak sama nazwa wskazuje, płaskie kolczyki to okrągłe kolczyki, które opierają się o płatek ucha i dotykają go. Są łatwe w noszeniu i pasują do prawie każdego stroju. Mieszkania mogą być tak kreatywne, jak tylko chcesz – mają różne kształty i rozmiary. Jednak niektóre kobiety uważają, że czasami mogą czuć się niekomfortowo, zwłaszcza jeśli mieszkanie zbyt mocno zakrywa płatek ucha. Można temu zaradzić, wybierając kolczyki, które znajdują się wyżej na głowie.

Na koniec zajmiemy się kolczykami, które są dopuszczalne w przekłuwaniu uszu. Jeśli zdecydujesz się na ćwieki, pamiętaj, że powinny mieć pół cala lub mniej.  Kolczyki umieszczone zbyt daleko od płatka ucha również mogą powodować dyskomfort, a nawet infekcję. Możesz także wybierać między ćwiekami i wisiorkami i chociaż oba są popularne, najlepiej jest wybrać stadninę. Chodzi o to, że powinny być łatwe do zakładania i zdejmowania i nie powinny kolidować z innymi kolczykami.