Biżuteria zazwyczaj kojarzy się z drogimi wyrobami jubilerskimi. Po części słusznie, ale nie do końca. Biżuteria może mieć różne oblicza i wcale nie musi kosztować fortuny. W poniższym tekście przyjrzymy się biżuterii dla nastolatków i nie tylko.

Biżuteria to coraz częstszy element stylizacji również dla młodszej klienteli

Firmy zajmujące się wyrobem biżuterii doskonale zdają sobie z tego sprawę i tworzą serie specjalnie dla młodzieży. Współczesne nastolatki chętnie podkreślają swoje stylizacje za pomocą różnych dodatków. Prym wśród nich wiodą naszyjniki młodzieżowe, bransoletki, kolorowe pierścionki oraz różne rodzaje kolczyków. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie bez problemu motyw zgodnie z własnymi upodobaniami. Dobrze dobrana biżuteria daje możliwość wyrażenia swoich emocji i stylu. Potrafi również podkreślić indywidualność jej właściciela. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z wymienionych rodzajów biżuterii.

Naszyjniki

To bez wątpienia hit wśród nastolatek, szczególnie jeśli są noszone po kilka na raz. Przy czym należy dodać, że naszyjniki młodzieżowe to nie tylko złoto i srebro, ale również ich połączenie perłami. Biżuteria najlepiej sprawdza się latem, gdy mamy możliwość ją wyeksponować. W połączeniu z letnimi sukienkami, spódnicami potrafi stworzyć zestawienie, które zwróci na siebie uwagę. Uniwersalne motywy potrafią być ponadczasowe, dzięki czemu mogą nam służyć wiele lat.

Kolczyki

Kolczyki to obok pierścionka chyba najczęściej wymieniany element biżuterii. I słusznie. Umiejętnie dobrane potrafią doskonale podkreślić strój i sprawić, że będziemy czuć się niezwykle elegancko. Co istotne ich ogromny wybór sprawia, że bez problemu dopasujemy je zarówno do kształtu twarzy, jak i długości włosów. Kolczyki znane są od setek lat, a mimo to nie straciły nic ze swojej popularności. Jedyne co się zmieniło od początku ich powstania to technika wykonania i materiały, z których powstają. Najbardziej popularne są oczywiście te wykonane ze złota lub srebra, nieco mniej ze stali nierdzewnej. Okazji do noszenia kolczyków jest mnóstwo, od codziennych stylizacji do pracy, przez wieczorne wyjścia do teatru aż po wyjątkowe okazje jak ślub.

Kolorowe pierścionki

Pierścionek to nie tylko element biżuterii. To często wyraz głębokich uczuć. Pierścionek zaręczynowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych upominków. Zazwyczaj wykonany ze szlachetnych kruszców, których dopełnieniem jest kamień szlachetny. Dobrze wykonany pierścionek przetrwa bez uszczerbku długie lata, a nierzadko przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Dla młodszych osób pierścionek może być doskonałym prezentem z okazji urodzin czy rocznicy znajomości. Podobnie jak kolczyki może być noszony na co dzień lub zakładany na szczególne okazje.