Pudełko kojarzy się przede wszystkim z wysyłaniem paczek, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Kartony są potrzebne w wielu sytuacjach i ułatwiają wykonywanie różnych czynności w domu i w pracy. Zobacz jakie są rodzaje kartonów, do czego można je wykorzystać i gdzie najbardziej opłaca się je kupować. 

Kartony archiwizacyjne

Akty własności, dokumentacja medyczna, rachunki, faktury i zaświadczenia – wszystkie te dokumenty są bardzo ważne, więc powinny być odpowiednio przechowywane. Wiele osób umieszcza je w segregatorach lub teczkach, ale warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnych kartonów archiwizacyjnych. Dlaczego? Po pierwsze, kartony archiwizacyjne są lekkie, podczas gdy segregator może sporo ważyć jeszcze przed wypełnieniem go dokumentami. Po drugie, trzy warstwy wytrzymałej tektury skutecznie chronią papier przed zagnieceniem, zabrudzeniem i wilgocią. Po trzecie, pudełka archiwizacyjne są tanie – zapłacimy jedynie kilka złotych za sztukę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wybierając kartony archiwizacyjne, ujednolicamy stylistykę w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne, jeśli dokumenty przechowujemy na półkach w widocznym miejscu. Ponadto do pudełek archiwizacyjnych można dokupić również zbiorczy karton, który ułatwia składowanie.  Dobrej jakości pudełka archiwizacyjne można znaleźć w sklepie internetowym: https://kraften.pl/.

Pudełka kartonowe ozdobne

Kolejny popularny model pudełek to kartony ozdobne. Mają wiele zastosowań. Można używać ich do przechowywania różnych przedmiotów, ale szczególnie często wykorzystuje się je do pakowania prezentów. Dostępne są pudełka kartonowe w różnych kolorach lub pudełka plastikowe np. w kształcie gwiazdek czy serduszek. Pudełko kartonowe ozdobne to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie przepadają za pakowaniem prezentów. Wystarczy po prostu włożyć do środka podarunki, nie trzeba stosować żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Pudełka kartonowe małe

Jeśli szukasz pudełka, które zmieści się w szparze między szafą a sufitem lub w innych wąskich przestrzeniach, najlepszym wyborem będzie karton fasonowy. Tego rodzaju opakowanie ma smukły kształt, dzięki czemu łatwo zmieści się np. w szafie czy w szufladzie. Co więcej, takie opakowanie można zamykać i otwierać bez użycia taśmy. Pudełka fasonowe dobrze sprawdzą się również w funkcji opakowań na prezenty. Wystarczy wybrać elegancki, biały karton fasonowy i przyozdobić go wstążką, aby zamienić go w opakowanie na podarunki.

Owijki na książki

Jeśli często wysyłasz książki, warto zakupić specjalne owijki. Mogą zresztą posłużyć nie tylko do wysyłki, ale też do przechowywania książek w piwnicy czy strychu. Będą zabezpieczać rogi przed zagięciem, a całą książkę – przed kurzem i wilgocią. Takie pudełka są wręcz niezbędne dla wszystkich moli książkowych.

Jakie są rodzaje kartonów?

Warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju pudełka, nieco nietypowym, czyli o tubach. Pakowanie rzeczy wykonanych z papieru jest problematyczne. Trudno zabezpieczyć je tak, aby w trakcie transportu nie powstały zagniecenia, przedarcia i zabrudzenia. Pomocne okażą się właśnie kartonowe tuby. Można je rozsuwać, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy opakowanie do wymiarów arkusza, który chcemy wysłać. Tuby są lekkie i praktyczne. Można spakować w nie: plakaty, duże zdjęcia, mapy, projekty graficzne i tapety..

Gdzie można kupić pudełka kartonowe?

Różnego rodzaju pudełka kartonowe dostępne są w Internecie. Można zamówić mniejsze i większe modele, trójwarstwowe i pięciowarstwowe, z paskami klejącymi do zamykania, z nadrukami i bez nadruków. Największy wybór znajdziemy na stronach producentów. Co więcej, zazwyczaj obowiązują tam też niższe ceny niż u pośredników. Przy zakupie pudełek, tak jak przy zakupie każdego innego produktu, nie można kierować się wyłącznie najniższą ceną. Najważniejsza jest jakość. Jeśli wybierzemy wytrzymałe pudełko, będziemy mogli używać go wielokrotnie. Jeżeli natomiast zakupimy modele wykonane z mniejszej liczby warstw tektury, sporządzone z gorszych surowców, szybko trzeba będzie dokupować kolejne pudełka, co w efekcie oznacza stratę pieniędzy.

Pudełka pomagają uporządkować przestrzeń, a można również przeistoczyć je w opakowania na prezent lub wykorzystać do zabezpieczania ważnych dokumentów. Zamów kilka sztuk przez Internet w korzystnych cenach.