Pomimo że od premiery pikowanego modelu Chanel 2.55 minęło ponad pół wieku, on wciąż pojawia się na listach najbardziej pożądanych i najlepiej sprzedających się torebek świata. Ten produkt pokochały nie tylko zagraniczne gwiazdy, takie jak Miley Cyrus, Lily Allen, Hilary Duff, Paris Hilton czy Eva Longoria, ale także nasze rodzime sławy, a wśród nich Hanna Lis, Maja Sablewska oraz Weronika Rosati. Co takiego wyróżnia tę listonoszkę, że od wielu dekad sięgają po nią zarówno celebrytki, fashionistki, jak i kobiety ceniące ponadczasowy design? Kto stoi za tym projektem i jak toczyły się jego losy? I w końcu, ile kosztuje torebka Chanel oraz czy istnieją dla niej atrakcyjne wizualnie i cenowo alternatywy? Na te oraz inne pytania związane z 2.55 odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Historia i charakterystyka torebki Chanel

Pierwsza torebka projektu Chanel do sprzedaży trafiła w 1929 roku, jednak tamten model nie spełniał oczekiwań wymagającej Gabrielle. Twórczyni rozsławionego domu mody była zmęczona koniecznością noszenia tego akcesorium w dłoni, dlatego w 1994 zasiadła do jego przeprojektowania. Podczas tworzenia koncepcji, kierowała się praktycznością, wygodą oraz potrzebami współczesnych kobiet. Kluczowym założeniem pomysłu było jednak „uwolnieniu” damskich dłoni, a tym samym ułatwienie płci pięknej pełnienia rozmaitych funkcji społecznych. Tym sposobem w lutym 1955 roku na rynku pojawiła się skórzana listonoszka 2.55 na łańcuszku, której nazwa wywodzi się od daty jej premiery. Jej wygląd oraz wykorzystane rozwiązania silnie nawiązują do życia i doświadczeń Coco.

Wpływ przeszłość projektantki na wygląd torebki 2.55

Dwunastoletnia, osierocona Gabrielle dorastała pod opieką sióstr zakonnych. Tamte lata miały ogromny wpływ na jej twórczość. Silnie ukazały się między innymi w modelu 2.55. To w nim pojawił się burgundowy kolor podszewki, który oddaje barwę klasztornego mundurku Chanel. Kolejnym elementem nawiązującym do tamtych czasów jest podwójny łańcuch, dzięki któremu możemy zawiesić torebkę na ramieniu. Ten detal Coco dostrzegła u strażników zakonnych, którzy pęk kluczy nosili na łańcuchach przewieszonych w talii.

W projekcie Chanel zaobserwować można również nawiązania do jej stanu cywilnego. Pierwotna torebka 2.55 wyposażona była w obrotowy, prostokątny zamek nazwany przez artystkę „Mademoiselle”. To słowo w języku francuskim oznacza panna, a przecież Gabrielle pomimo licznych związków, nigdy nie wyszła za mąż (więcej na temat osobistego życia tej legendarnej projektantki, przeczytasz w artykule „Historia domu mody Chanel”).

W tej kultowej, skórzanej listonoszce wyróżnikiem są również zewnętrzne pikowania układające się we wzór rombów lub jodełki. Ten unikalny ścieg nadaje torebce opływowy kształt i objętość. Powszechnie przyjęło się uważać, że ze względu na ogromną miłość Gabrielle do jeździectwa, ten detal zainspirowany został płaszczami dżokejów. W innych pogłoskach usłyszeć można także o  witrażach opactwa w Aubazine lub poduszkach w paryskim mieszkaniu Chanel – w nich również pojawiał się romboidalny motyw.

Do prywatnego życia Coco nawiązuje także wewnętrzna, zapinana kieszonka, znajdująca się po wewnętrznej stronie klapy. Według legendarnych opowieści, Gabielle przechowywała w niej prywatne listy miłosne.

Prócz wyżej wspomnianych, osobistych elementów mających swoje odzwierciedlenie w projekcie, w modelu 2.55 pojawiło się również czysto praktyczne rozwiązanie. Na jego tylnej stronie dostrzec można zewnętrzną klapę, którą Coco zaprojektowała z myślą o bezpiecznym przechowywaniu pieniędzy.

Różne warianty torebek 2.55

Pomimo że pierwotny projekt zyskał miano kultowego i ponadczasowego, w latach 80. wprowadzono do niego kilka zmian. Karl Lagerfeld odświeżył wygląd 2.55 za sprawą skórzanego paseczka przeplatającego się z łańcuszkiem. Za „rządów” tego ówczesnego dyrektora artystycznego przy zapięciu chanelki pojawiło się również klasyczne logo marki.

Po tamtym czasie do sprzedaży wprowadzonych zostało wiele wariacji na temat oryginału. Ta ponadczasowa listonoszka pojawiła się w różnych wariantach kolorystycznych i materiałowych. Ponadto udostępniono także alternatywę dla zamka Mademoiselle – mowa o zapięciu w kształcie nachodzących na siebie liter CC.

W lutym 2005 roku, z okazji pięćdziesiątej rocznicy premiery torebki 2.55, dom mody Chanel wypuścił jej kopię. Jedyna różnica pomiędzy wersjami z tych dwóch, odległych od siebie okresów, opierała się na wykorzystanym materiale – we wznowionych egzemplarzach wybrano skórę jagnięcą, a nie cielęcą.

Ta luksusowa, skórzana torebka – zarówno w wariancie „Reissue 2.55”, jak i uwspółcześnionym, do dziś oferowana jest przez dom mody Chanel.

Ciekawostki na temat chanelek

  • Stworzenie torebki Chanel 2.55 wymaga od kaletnika aż 180 różnych ruchów i czynności manualnych.
  • Charakterystyczna klapa utożsamiana z torebką 2.55 powstała znacznie później niż w 1955, pomimo że uważa się ją za pierwotny detal.
  • Pomimo że hasło „Reissue 2.55” dotyczy jedynie wznowionego w 2005 r. wydania chanelki, wykorzystywane jest niezwykle często w kontekście torebek przypominających oryginał.

Ile kosztuje torebka Chanel?

Historia cen tego modelu jest bardzo burzliwa. Od wydania pierwszej wersji 2.55 w lutym 1955 r., kwoty, jakie należało za nią zapłacić, rosły rok do roku i znacznie wyprzedzały inflację. Wyraźny, sukcesywny wzrost stawki miał miejsce między rokiem 1955 a 1990. Z kolei najbardziej gwałtowną zwyżkę cen dostrzec można było w 1990, 2010 oraz w 2016 roku. Podczas gdy w 2010 torebka 2.55. kosztowała około 9 tyś. zł (2850 USD), w 2016 ta cena opiewała już na dwadzieścia tysięcy złotych. Natomiast w 2019 roku musieliśmy się liczyć z opłatą w wysokości 22 000 zł (5600 USD).

Nasza inspiracja torebką Chanel 2.55

Czy istnieje jakaś alternatywa dla tej kosztującej ponad 20 tysięcy złotych listonoszki? Oczywiście, że tak! Można zdecydować się na torebki inspirowane, które w wyjątkowy sposób oddają ducha Chanel 2.55. One również posiadają charakterystyczne pikowania, wygodną klapę, elegancki łańcuszek oraz zaprojektowane z dbałością wnętrze. Jednocześnie nie kosztują kroci! Wśród nich odnaleźć można egzemplarze w różnych kolorach, takich jak ponadczasowa czerń, ognista czerwień czy uniwersalny beż, szarość i brąz. Aby zapoznać się z ofertą wspomnianych modeli, wystarczy przejść do kategorii torebki a’la Chanel.

Torebka Chanel 2.55

Torebka Chanel 2.55 jest jednym z bardziej stylowych akcesoriów modowych, które możesz teraz zabrać do swojej szafy. Styl, w jakim ta torba jest zbudowana, pozwala jej na wiele kolorów, które są obecnie dostępne na rynku. Materiał użyty do wykonania tej torby ma bardzo wyraźny wygląd i jest wykonany z materiału o nazwie Cateye. Materiał ten ma zdolność wchłaniania potu, dzięki czemu można go łatwo wyczyścić. Pozwala to na użycie torby podczas następnego tańca lub spotkania na świeżym powietrzu.

Torebka Chanel 2.55 to elegancka torba, która oferuje wiele wygody dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Jego lekka konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Torby Chanel występują w różnych rozmiarach, ale duża jest przeznaczona dla dużej osoby. Dzięki zwartej konstrukcji zapobiega również ciężkości torby, co czyni ją wygodną dla kogoś, kto nie jest duży. Ten duży z pewnością stanie się modnym dodatkiem. Jest dostępny w dowolnym kolorze, a każdy może kupić taki, aby obnosić swój styl na imprezie lub przygotować się do pracy lub szkoły.

Bez względu na to, gdzie się wybierasz, możesz go zabrać ze sobą wszędzie. Idealne akcesorium na wyjście, możesz zabrać je ze sobą w bagaż, pozostawiając trochę więcej miejsca w walizce. Podczas podróży na imprezę łatwo się zmieści. Po przybyciu do miejsca docelowego będziesz mógł łatwo schować go do bagażu. Nigdy nie będziesz zaskoczony, gdy będziesz uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu, ponieważ zawsze będziesz mieć bezpieczną i przyjemną w noszeniu torbę Chanel 2.55.

Dlaczego akurat torebka Chanel 2.55

Być może zastanawiasz się nad różnicą między Chanel Bag 2.55 i dlaczego powinieneś rozważyć zdobycie tego drugiego. Odpowiedź jest prosta; Chanel Bag 2.55 to wysokiej jakości torebka zaprojektowana przez znanego francuskiego projektanta Christiana Diora. Jest to na ogół sześcio-kieszeniowa torba z dwoma zestawami kieszeni – jednym małym zestawem i jednym dużym zestawem – które idealnie nadają się do noszenia wszystkiego, od torebki po zegarek i telefon komórkowy. Wykonany jest z najwyższej jakości skóry z przeszytymi detalami z przodu torby i zamkiem u góry, który jest pokryty czarnymi zamkami. Inne funkcje obejmują: pasujące szlufki do plecaka, dwa paski na ramię, boczne zamki na całej długości i wiele więcej.

Torebka Chanel 2.55 jest znacznie lepsza od torby Chanel 1.70, która ma nieco mniejszy rozmiar. Jeśli jednak cenisz styl i design, jest to zdecydowanie lepsza opcja. Materiał, z którego wykonano Chanel Bag 2.55, jest bardziej wytrzymały niż Chanel Bag 1.70’s, ale jest bardzo popularny. Torba Chanel 2.55 jest prawie identyczna z torbą Chanel 1.70, ale jej nieco mniejszy rozmiar i szerszy zamek pozwalają na dopasowanie jej do wielu różnych stylizacji. Dwie torby będą wyglądać równie oszałamiająco dla każdej kobiety i będą wyglądać świetnie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Chanel ma ogromną rzeszę fanów, a ich torby są kochane na całym świecie. Torebka damska na ramię – przegląd torebek na długim pasku

Torebka Chanel 2.55 jest idealna do codziennego użytku. Ma wszystkie cechy i cechy Chanel, które przemawiają do kobiet w twoim życiu, ale jego szersza szerokość nadaje mu doskonały wygląd na dłoni każdego mężczyzny.  Torebka sklep – poznaj najlepsze oferty

Chanel torebka – wszechstronny element mody

Torebki Chanel są jednymi z najbardziej popularnych i poszukiwanych torebek na świecie. Torebka Chanel jest bez wątpienia jednym z najbardziej wykwintnych artykułów mody damskiej w historii. Torebka, pierwotnie stworzona w Paryżu przez Coco Chanel pod koniec XIX wieku, była pożądana i stała się synonimem wyrafinowania. Torebka jest nie tylko torebką najwyższej jakości, ale także modnym wzornictwem. Te torby są wyjątkowymi i pięknymi ubraniami, które wielu będzie zawsze pielęgnować. Wynika to z faktu, że torebka jest produktem współczesnej mody i została zaprojektowana z myślą o trwałości. Torebka chanelka pikowana na pasku czarna

Cały świat jest częścią branży Chanel, ponieważ jest obecnie największą marką projektantów na świecie. Inspirował i stworzył wiele znanych stylów i wzorów. Wśród wielu z tych elementów odzieży jest Chanel torebka. Torba jest wykonana przede wszystkim z tkanin takich jak skóra, jedwab i kaszmir, które są uważane za najwyższą jakość dostępną na rynku. Z tego powodu te torebki są bardzo poszukiwane, a także ogólnie drogie, ponieważ są uważane za limitowane edycje. Możesz jednak łatwo znaleźć torebkę Chanel w domu towarowym w pobliżu lub nawet w Internecie. Jest wielu producentów, którzy sprzedają tę markową markę. Dior Saddle Bag – nasza inspiracja

Chanel torebka jest dostępna w wielu kolorach i wzorach, które zazwyczaj występują wyłącznie w danym sezonie. Istnieje bardzo wiele modeli, które są dostępne do zakupu. Te torby są w wielu różnych kształtach i rozmiarach i są zaprojektowane, aby idealnie pasować. Jeśli jednak nie masz budżetu na specjalnie przygotowaną torebkę, nadal możesz kupić replikę torebki Chanel. Jednak w tym przypadku musisz zwrócić uwagę na autentyczną część, aby upewnić się, że otrzymasz prawdziwą ofertę. Najczęstszym modelem repliki torebki Chanel jest bandeau. Możesz także kupić replikę Chanel do swojej kolekcji. Gucci Marmont torebka – nasza inspiracja

Chanel torebka

Chanel torebka jest obecnie bardzo popularną torebką. Jego styl i konstrukcja są ponadczasowe i mogą być noszone zarówno przez młodych, jak i starszych. Jest to ulubiony przedmiot wielu kobiet, które nie chcą już nosić zwykłych torebek. Przez większość czasu kobiety noszą również torebki Chanel, ponieważ wyglądają pięknie. Torebki Chanel mają ze sobą coś innego, są zaprojektowane z myślą o stylu. Jest to bardzo prawdziwe w przypadku tych torebek. Wiele kobiet woli nosić torebki z szerokim paskiem lub pochwy, które nie są zbyt cienkie i płaskie.

Chanel torebka jest zwykle wykonana ze skóry, ale obecnie istnieje wiele pięknych materiałów, które są używane do jej wykonania. Skórzane portmonetki mają inną jakość niż inne portmonetki. Głównym powodem jest to, że torebki Chanel mają długą historię. Chanel był pierwotnie domem mody, który zaczął produkować wysokiej jakości torebki i torebki. Dlatego projektanci mody często kupują również torebki od Chanel. Torebki musztardowe – stylowe i modne fasony

Torebki Chanel są bardzo stylowe i dlatego wiele kobiet uwielbia je nosić. Istnieje wiele wzorów tych torebek. Możesz znaleźć torebki, które są bardzo eleganckie, a inne są prostsze, a jednocześnie bardzo piękne. Te torebki są idealne do użycia, jeśli szukasz czegoś ponadczasowego i eleganckiego. Na pewno znajdziesz idealną torebkę do użycia podczas zakupów online.

Chanel torebki – wybór odpowiednich

Chanel torebki są bardzo popularne z dwóch powodów: są stylowe i wygodne. Wiele kobiet jest zakochanych w torebkach, ponieważ mogą nosić ze sobą wiele rzeczy. Możesz znaleźć tak wiele różnych stylów, kolorów i wzorów. Najlepszą rzeczą w torebkach jest to, że możesz ich używać do przenoszenia dowolnych przedmiotów – od makijażu po portfel. Jeśli szukasz torebek, koniecznie sprawdź najnowsze style Chanel. Eleganckie torebki w okazjonalnych cenach

Styl i moda to dwie rzeczy, które każdy powinien mieć. Nie możesz po prostu niczego nosić, jeśli nie jesteś modny. Jednak jest tak wiele kobiet, które nie mają dobrego smaku w modzie. Kupują najgorętszą modę projektantów i wyglądają dziwnie. To wtedy powinni przejść do trybu online i zobaczyć, o co chodzi w torebkach Chanel. Nie pożałujesz, jeśli połączysz się z Internetem, aby zobaczyć, o co chodzi w torebkach Chanel. Większość ludzi będzie chciała wypróbować te torebki, ponieważ są one bardzo wygodne i mogą przenosić wiele rzeczy. Chanel torebki to styl i klasa sama w sobie. Fajne torebki, które uwielbiają kobiety

Chanel torebki są bardzo eleganckie i stylowe. Ma bardzo elegancki wygląd, który idealnie pasuje kobiecie. Możesz nawet użyć tego stylu do codziennego noszenia, a następnie ubrać go na imprezy. Większość kobiet nie będzie miała nic przeciwko noszeniu czegoś bardzo formalnego, ale nie lubi nosić ze sobą torby, która wygląda na bardzo kosztowną. Te torebki są jednak bardzo wygodne. Te torebki znacznie ułatwią codzienne noszenie ładunków. Jeśli przejdziesz do trybu online i spróbujesz znaleźć jedną z tych torebek, będziesz bardzo zadowolony z wyboru.

Srebrne Chanel torebki mogą zaoferować klasyczny wygląd 

Chanel torebki nie są torebkami, których byś szukał od niechcenia. Chcesz taki, który jest wykonany z dużym stylem i dobrym designem. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, która lubi być elegancka w stroju i codziennych sprawach, musisz mieć skórzaną torebkę Chanel z mopsa do codziennego użytku. Oczywiście zawsze możesz wybrać zupełnie inną torebkę. Oczywiście oznacza to wydanie trochę więcej pieniędzy. Ale dla stylu, warto. Najtańsze torebki damskie – zobacz najlepsze oferty

Chanel torebki są idealne do przebierania się. Dają ci możliwość urozmaicenia garnituru lub stroju codziennego. Oczywiście, są też inne okazje, w których możesz wybrać torebkę Chanel. Oczywiście robią też świetne prezenty. W rzeczywistości możesz nawet chcieć go zdobyć tylko dlatego, że wygląda wspaniale. Jeśli tak jest, zdecydowanie powinieneś zdobyć srebrną torebkę Chanel.

Być może chciałbyś mieć torbę, która ma klasyczny wygląd bez przesadzania z ceną. To jest piękno torebek Chanel. Mogą być dość przystępne cenowo. Dzięki nim możesz mieć torebkę, która jest niezwykła, a jednocześnie oferuje luksus i elegancję torebki. Trudno się pomylić, mając klasyczną torbę. Więc jeśli myślisz o zdobyciu jednego, możesz rozważyć zdobycie srebrnej torebki Chanel. Istnieje kilka świetnych stron internetowych, które mogą pomóc Ci znaleźć świetne torebki, które pasują do Twojego gustu. Jak rozpoznać oryginalną torbkę Dior?

Torebka Chanel

Torebka Chanel jest tak znana ze swojego kultowego designu i jedynego w swoim rodzaju stylu. Torebka miała bardzo długi i pełen wdzięku kształt, który można wykorzystać jako torebkę wieczorową lub torebkę na co dzień. Znany był także z charakterystycznych wzorów, rozmiarów i kolorów. Projekty były odważne, a kolory żywe. Głównym celem zaprojektowania torebki było stworzenie torebki, która nie tylko wyglądałaby dobrze, ale byłaby również funkcjonalna i mogłaby być używana w życiu codziennym. Torebki zostały wykonane z różnych materiałów, takich jak kaszmir, jedwab, bawełna, nylon, a niektóre nawet ze skóry. Pikowana torebka chanelka brązowa

Torebki projektantów Chanel to tylko jedna z wielu designerskich torebek Chanel. Są torby od Louis Vuitton, Birkin, Emporio Armani, Gucci, Marc Jacobs, D&G, Moschino, Manolo Blahnik, Fendi, Bottega Veneta, Prada, Birkenstock, Stella McCartney, Tommy Hilfiger, Guerlain, Hugo Boss, Dolce & Gabbana, Celine, Dolce & Gabbana i Chloé to tylko niektóre z najpopularniejszych toreb designerskich. Torebka Chanel to jedna z najpopularniejszych torebek znanych projektantów. Torebka znana jest również z klasycznej elegancji i wyjątkowości. Większość kobiet uwielbia nosić ze sobą torebkę Chanel z dumą. Niektóre kobiety nawet sprawiają, że jest to część ich codziennej garderoby. Najmodniejsze torebki sezonu jesień-zima 2019/2020

Torebki Chanel były zwykle wykonane ze skóry i miały piękne skórzane paski i klamry. Projektowane torebki miały pojedyncze i podwójne uchwyty, niektóre były duże, a niektóre małe. Wszystkie zostały wykonane ręcznie i nie było szwów. Torebka Chanel została zaprojektowanA tak, aby były używane, a nie tylko dobrze w nich wyglądać. Portmonetki dobrej jakości zostały wykonane z wysokiej jakości skóry i były wykonywane od czasu do czasu. Ceny tych toreb wahały się od tysięcy dolarów do kilkuset dolarów, w zależności od modelu, koloru i użytego materiału. Torebki Chanel nigdy nie byłyby torebkami, możesz je po prostu zatrzymać, a następnie wyrzucić.

Toreba Chanel cena

Dzisiaj cena torebek Chanel jest wyjątkowo niska, zwłaszcza gdy porównasz ją z cenami innych designerskich torebek. Przez przypadek mamy kilka nowych luksusowych torebek, które są oferowane w sprzedaży po ogromnej obniżonej cenie, więc wielu konsumentów jest zaskoczonych. Widzimy również, że porównując ceny wielu marek, istnieje duża różnica między cenami torebek Chanel i innych znanych marek, w rzeczywistości istnieje ponad połowa różnic cen między torebkami Chanel i torebkami innych marek. Wszyscy wiemy, że torebki Chanel mogą trwać przez całe życie, nie tylko rok, ale nawet dłużej, i może być twoją niezbędną torbą na każdą okazję. Torebka Chanel cena nie jest mała. Gdzie kupić tanie torebki?

Ponieważ dziś na rynku dostępnych jest wiele torebek Chanel, należy zachować ostrożność przy wyborze. Jeśli wybierzesz konkretny, możesz z pewnością cieszyć się jego pięknem przez wiele lat. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że ceny torebek Chanel zawsze się zmieniają. Ceny różnią się w zależności od miejsca. Czasami ceny toreb marki Chanel tej samej marki mogą różnić się ponad dwukrotnie, a nawet trzykrotnie w stosunku do średnich cen tej konkretnej marki.  Znane marki torebek- nasze inspiracje

Jedną z rzeczy, które mogą ci pomóc w zdobyciu nowych torebek Chanel w dobrej cenie promocyjnej, jest skorzystanie z Internetu. Jeśli nie masz połączenia z Internetem, możesz użyć komputera, aby wyszukać i porównać ceny torebek Chanel. Internet jest cennym narzędziem do wyszukiwania i porównywania różnych marek markowych torebek. Istnieją również strony internetowe, które mogą dostarczyć Ci wszelkiego rodzaju informacji na temat różnych designerskich torebek dostępnych obecnie na rynku. Możesz znaleźć różne sklepy internetowe sprzedające torebki Chanel i dostarczyć je do domu za niewielką cenę.