Coco Chanel była jedną z promotorek damskich torebek na ramię. Uważała, że współczesne kobiety powinny mieć wolne ręce podczas pełnienia rozmaitych funkcji społecznych. Tym sposobem, w 1955 roku na rynku pojawił się kultowy model Chanel 2.55, który dzięki długiemu łańcuszkowi, przewiesić można było przez ramię (więcej na temat tego projektu oraz jego historii przeczytasz w artykule „Torebka Chanel 2.55 – nasza inspiracja”).

Pomimo że od tamtego czasu minęło ponad pół wieku, płeć piękna wciąż korzysta z tego niezwykle praktycznego rozwiązania, jakim jest torebka damska na długim pasku. Takie modele wybieramy zarówno do pracy, szkoły, na wycieczki, jak i spotkania towarzyskie. Ich niewątpliwą funkcjonalność odczuwamy także podczas robienia zakupów. W związku z ogromną popularnością, jaką cieszą się torebki na ramię, w tym artykule zrobimy ich przegląd pod kątem stylów, fasonów oraz typów pasków. Jednocześnie zaproponujemy rozmaite torebki inspirowane światowymi projektami, w których wykorzystano tytułowy długi pasek.

Różne fasony torebek damskich na ramię

Na długiej liście modeli z paskiem, niewątpliwie jedno z pierwszych miejsc zajmują listonoszki. Wśród torebek z takim rozwiązaniem odnaleźć można także kuferki, kopertówki, worki oraz pouch bags (więcej na temat charakterystyki wspomnianych fasonów przeczytasz w artykule „Rodzaje torebek damskich”). Jakimi zaletami odznaczają się wspomniane modele?

Kuferki na długim pasku

To bardzo poręczny, zgrabny i jednocześnie wygodny fason, który w zdecydowanej większości przypadków można nosić zarówno w dłoni, w zgięciu łokcia, jak i na ramieniu. Gdy zależy nam na eleganckim, profesjonalnym looku, kuferek trzymamy z reguły za krótkie uchwyty. Z kolei w sytuacjach, w których zmuszone jesteśmy do szybkiego i sprawnego przemieszczania się np. do pracy czy szkoły, wtedy wybieramy wariant na długim pasku. Przykładem kuferka idealnie wpisującego się w powyższe założenia, jest model Birkin od domu mody Hermes. Produkty inspirowane tymże projektem odnaleźć można w kategorii torebki a’la Hermes.

Listonoszki na długim pasku

To jeden z najpopularniejszych fasonów torebek na ramię. Jest lekki, poręczny i jednocześnie niezwykle pojemny, jak na swój niewielki rozmiar! Sprawdza się zarówno podczas pieszych wycieczek, zakupów, jak i bardziej eleganckich czy formalnych wyjść. Ze względu na ogromną popularność tego modelu, można go znaleźć w ofercie większości domów mody. Listonoszki z długim paskiem pojawiają się między innymi w kolekcjach marki Chloe, np. w projekcie Nile. Torebki inspirowane tym produktem odnajdziesz w kategorii torebki a’la Chloe.
Listonoszki na ramię ukazały się również w ofercie Dior, np. pod postacią projektu Saddle. Naszą inspirację tym kształtem odnajdziesz w sekcji torebki a’la Dior Saddle.

Kopertówki na pasku

Ten niezwykle elegancki fason torebki z reguły noszony jest w dłoni. Jednak coraz częściej trafić można na znacznie praktyczniejsze projekty, które uwalniają nasze ręce. Mowa o kopertówkach na ramię. Modele z takim rozwiązaniem sprawdzają się podczas stojących imprez, koncertów czy rozmaitych wystaw. Ich ogromnym atutem jest fakt,  ze zapewniają nam zarówno elegancki look, jak i dużą swobodę ruchów. Przykładem torebki damskiej na ramię o wspomnianym fasonie, jest metaliczna, skórzana kopertówka z motywem pszczoły. Produkt ten odnajdziesz w kategorii torebki a’la Gucci – znalazł się w tej sekcji dlatego, że jego projekt inspirowany jest właśnie tym domem mody.

Rodzaje długich pasków na ramię

Wśród torebek damskich na ramię odnaleźć można m.in. te na skórzanym, materiałowym czy przeplatanym łańcuszkiem pasku. Każda z propozycji wpisuje się w inny styl, dzięki czemu możemy dowolnie żonglować charakterem naszych stylizacji. Wśród propozycji naszego sklepu odnajdziesz wyżej wspomniane rozwiązania, które pojawiają się w różnych projektach torebek inspirowanych światowymi markami.

Pasek z tkaniny

W ostatnich sezonach dostrzec można ogromne zainteresowanie kolorowymi, tkaninowymi paskami, które zupełnie odmieniają charakter torebek na ramię. W ten trend wpisują się między innymi propozycje od domu mody Valentino czy Gucci. W kolekcjach pierwszej z wymienionych marek odnaleźć można listonoszki z haftowanym paskiem, na którym pojawiają się wielobarwne, azteckie wzory. Modele inspirowane wspomnianym projektem odnaleźć można w kolekcji torebki a’la Valentino.
W ofercie drugiej z wymienionych firm także zaproponowano torebki na ramię o ciekawym wykończeniu. Mowa m.in. o modelu Lady Web z nylonowym, trójkolorowym paskiem, którego projekt nawiązuje do stylu lat siedemdziesiątych. Biało-czerowono-granatowa wstęga pojawia się również w Bee Web Gucci, w której prócz długiego paska o wspomnianej kolorystyce, dostrzec można także motyw pszczoły. Naszą inspirację tym projektem także odnaleźć można na naszej stronie.

Skórzany pasek przeplatany z łańcuszkiem

Torebki damskie na ramię z takim rozwiązaniem prezentują się niezwykle elegancko. Nie dziwi więc fakt, że detal w postaci łańcuszka przeplecionego skórzaną tasiemką, pojawił się między innymi w odświeżonej przez Karla Lagerfelda torebce 2.55. Pikowaną chanelkę inspirowaną tym projektem, odnajdziesz w kategorii torebki a’la Chanel. Ten model udostępniony został zarówno w wersji brązowej, jak i czarnej.

Długi pasek ze skóry

Torebki damskie na długim pasku (wykonanym ze skóry ekologicznej lub naturalnej) charakteryzują się dużą uniwersalnością. O ile łańcuszek budzi skojarzenia z szykownością i elegancją, a materiałowe pasmo ze stylem sportowym oraz casualowym, o tyle skórzany pasek odnajduje się w niemal każdej stylizacji.

Kultowe listonoszki na ramię o takim wykończeniu odnaleźć można w kolekcjach największych domów mody, takich jak Chloe, Gucci, Dior, Chanel, Hermes czy Valentino. Modele inspirowane projektami od tychże marek odnajdziesz wśród oferty naszego sklepu. Kultowe fasony na długim pasku odnajdziesz także w kategorii „torebki skórzane”.