Torebka z rączką to ten element kobiecej garderoby, który kojarzy się przede wszystkim z klasą, szykiem oraz elegancją. Ciężko się temu dziwić, bowiem takie rozwiązanie pojawia się głównie w przypadku wieczorowych oraz biznesowych stylizacji. Obecność uchwytów wpływa jednak nie tylko na estetykę, ale również na wygodę i wielofunkcyjność tego akcesorium. Możliwość wyboru pomiędzy rączkami a paskiem na ramię, pozwala przecież na natychmiastowe dostosowanie się do konkretnych okoliczności i wydarzeń.

Wśród szerokiej oferty torebek z takim rozwiązaniem, znaleźć można uchwyty wykonane z metalu, skóry, a nawet drewna. A na jakie wykończenia stawiają największe domy mody? Zrobiliśmy przegląd damskich torebek z rączką, które zainspirowane zostały światowymi projektami od Gucci, Chloe, Pinko, Chanel, Hermes, Louis Vuitton oraz Valentino.

Torebka ze skórzaną rączką

Jedną z propozycji o takim wykończeniu, jest elegancka listonoszka zdobiona łańcuchem, pochodząca z kolekcji torebek a’la Valentino. Obecność rączki wykonanej ze skóry ekologicznej oraz dodatek w postaci materiałowego paska, umożliwia noszenie tego egzemplarza zarówno w dłoni, jak i na ramieniu. Ponadto ten elegancki fason występuje w kilku kolorach – beżowym, czerwonym, czarnym oraz szarym.

Kolejnymi projektami ze skórzanymi uchwytami są dwie torebki a’la Gucci. Pierwszym z nich jest pikowana listonoszka ze stylową rączką oraz łańcuszkiem. Ta wykończona złotymi detalami propozycja występuje w klasycznych barwach: czerni, czerwieni oraz szarości. Drugą z możliwości od tego domu mody jest włoska, skórzana torebka z charakterystyczną dekoracją w postaci poprzecznie biegnącego łańcucha. To akcesorium dostępne jest w kolorze szarym, beżowym, a  także w odcieniu brudnego różu.

Wśród propozycji ze skórzaną rączką znalazły się również torebki a’la Hermes. Mowa o kuferku inspirowanym modelem Birkin. Dzięki obecności uchwytu, ale także długiego paska, ten egzemplarz można nosić zarówno w dłoni, w zgięciu łokcia, jak i na ramieniu. Ten fason dostępny jest w kolorze niebieskim, szarym, czerwonym, różowym oraz czarnym. Torebka z rączką to doskonały dodatek do wielu stylizacji.

Na tej liście nie mogło zabraknąć również pikowanych torebek a’la Chanel. Wśród modeli inspirowanych tym domem mody znalazła się damska listonoszka ze skórzanymi rączkami oraz złotym łańcuszkiem przeplatanym z paskiem. Wspomniany fason dostępny jest w kolorze szarym.

Propozycją, która również wpisuje się w tę kategorię, jest włoska listonoszka inspirowana domem mody Louis Vuitton. Jej cechą charakterystyczną jest nie tylko skórzany uchwyt czy wyraźne usztywnienie, ale także kolorowe naszywki pełne humoru i młodzieńczego wdzięku. Ten model w ciemnym odcieniu szarości odnajdziesz w sekcji torebki a’la Louis Vuitton.

Torebka z uchwytem w postaci łańcuszka

W tej kategorii niewątpliwie powinna znaleźć się torebka inspirowana modelem Dionysus od Gucci, z charakterystyczną klamrą w kształcie podkowy. Ten model, dzięki obecności srebrnego, regulowanego łańcuszka można nosić zarówno w dłoni, jak i na ramieniu. Egzemplarze o takiej charakterystyce dostępne są w kolorze niebieskim, beżowym oraz granatowym. Wśród naszych propozycji z kolekcji torebek a’la Gucci odnaleźć można również projekty z motywem kwiatów lub kolorowej kraty. Torebka z rączką w stylu łańcuszka idealnie sprawdzi się u kobiet w każdym wieku.

Podobne rozwiązanie pojawiło się także w kolekcji domu mody Pinko. Mowa o ponadczasowych listonoszkach z charakterystycznym i bardzo dekoracyjnym motywem jaskółki. Tak, jak w przypadku modeli Dionysus, one również posiadają regulowany łańcuch, który można przewiesić przez ramię lub skorcić i trzymać w dłoni. Fasony inspirowane egzemplarzami z jaskółką występują w szerokiej palecie barw, a odnaleźć je można w sekcji torebki a’la Pinko.

Wśród torebek z uchwytem składającym się z metalowych ogniw znalazły się również chanelki. Jedną z propozycji, która zainspirowana została modelem Chanel 2.55, jest wyoblona, pikowana listonoszka z regulowanym łańcuszkiem. Podobnie jak dwie poprzednie propozycje, tak i ją można nosić nie tylko na ramieniu, ale również w dłoni.

Torebka z metalową rączką

Pierwszą z propozycji z tej kategorii jest torebka z rączką w kształcie koła. Listonoszka inspirowana modelem Nile, bo o niej mowa, wyróżnia się pozłacanym, biżuteryjnym kółeczkiem, które w zależności od okoliczności, może pełnić funkcję uchwytu lub ozdoby. Ten model z sekcji torebki a’la Chloe można nosić zarówno w dłoni, na nadgarstku, jak i w zgięciu łokcia lub zdecydować się na długi pasek przewieszony przez ramię. Torebka z okrągłą rączką występuje w kolorze czarnym, bordowym, szarym oraz granatowym.

Innym modelem o zbliżonej charakterystyce jest błękitna, skórzana torebka z metalowymi rączkami w złotym kolorze. Ten ponadczasowy, prosty fason wyposażony został nie tylko w sztywne uchwyty. Posiada także w wygodny łańcuszek, który przewiesić można przez ramię.

Złote, metalowe rączki znaleźć można również wśród modeli inspirowanych torebkami Fendi. W kolekcji tego domu mody pojawiła się m.in. błyszcząca, winylowa shopperka o geometrycznych kształtach. Wyposażona została nie tylko w „kanciaste” uchwyty, ale także w regulowany, skórzany pasek.